میوه های شفابخشآب لیمو در معالجه رماتیسم و سیاتیک فایده دارد. برای معالجه بر حسب بنیه ی بیمار باید هر روز پنج تا هفت لیمو را به مصرف رسانید. در هفته اول باید هر روز یک لیمو را آب گرفته و با کمی آب صبح ناشتا دو دقیقه بعد از حمام آن را نوشیده، هفته دوم اب دو لیمو را به همین ترتیب نوشیده و هفته سوم باید سه لیمو و هفته چهارم، چهار لیمو را مصرف کرده تا هفته هفتم که رسید باید هر روز آب هفت لیمو را نوشید و اگر ممکن باشد تا قبل از نهار چیزی نخورد. باید این کار را ادامه داد تا این که یک یا دو یا چندین هفته آب 5 تا 7 لیمو را نوشید. بعد از این مدت باید مقدار آن را تقلیل داد. تا این که در هر روز به یک عدد لیمو برسد در این مورد هرکس می تواند طبق این دستور عمل کند و مقدار مصرف لیمو را بر حسب تحمل بنیه و شدت ضعف مرض خود اضافه کند یا تقلیل دهد. تا این که در هر روز به یک عدد لمو برسد. با رژیم لیمو ممکن است درد دل، معده یا درد خاصه ی پایین شکم تولید شود. در این موارد جای هیچ نگرانی نیست چنین مواردی نباید معالجه را متوقف ساخت بلکه برعکس باید مقاومت کرد و بر مقدار حمام های روزانه افزود و از جوشانده های ملین یا گل و گیاه دارویی کمک گرفت. برحسب بنیه و مزاج اشخاص باید برنامه ای برای مصرف لیمو تنظیم کنید. بهتر این است که ساعت 8 صبح 3 عدد، ساعت 11 صبح 3 عدد و در ساعت 6 بعد از ظهر 3 عدد لیمو را آب گرفته و با مقدار کمی آب خالص مخلوط و مصرف نمایید. از مصرف لیموی تازه با آب هیچ گونه اضطراب یا نگرانی به خود راه ندهید زیرا مصرف ان کوچکترین ضرری برای هیچ کس ندارد. در دوره هایی که اشخاص بیمار رژیم لیمو گرفته اند بهتر است غذای خود را طبق رژیم گیاهخواران از سبزی و میوه ترتیب دهند و از مصرف گوشت و چربی حیوانی خودداری کنند.


ادامه مطلبنوشته شده در تاریخ جمعه 6 بهمن 1391 توسط Maryam

En: Lime - Limon Lemon

لیمون الحامض :Ar


نام علمی: citrus limonum Risso

تیره: مرکبات.

اشکال دارویی: میوه، برگ، پوست میوه.

خواص درمانی: ضد عفونی کننده، ضد باکتری، مقوی عمومی، تب بر، ادرار آور، صاف کننده خون، پادزهر، التیام بخش، ضد اسکوربوت، آنتی بیوتیک، مسکن، آرام بخش، ضد تشنج (برگ)، تقویت معده و بادشکن.

ترکیبات و ویتامین ها: سرشار از ویتامین های C, B, A و PP و شامل ترکیبات آب، نمک های کانی، صمغ، لعاب، گلوسید، کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم، تیامین، رایبوفلاوین، تیاسین و... .

موارد استفاده: دمل، کورک، زگیل، درد کبد، ورم معده، چاقی، زکام، کم خونی، ضد خارش و سوزش حاصل از گزش حشرات، ضد آلرژی، ضد خارش دستگاه تناسلی، درمان خارش چشم، تیفوس.ادامه مطلب...


ادامه مطلبنوشته شده در تاریخ پنجشنبه 5 بهمن 1391 توسط Maryam


En: cherry

کرز حامض :Ar

نام علمی: prunus cerasus

تیره: گلسرخیان

اشکال دارویی: میوه، دنباله آن (دم) پوست درخت.

خواص درمانی: ادرار آور، مسهل، ضد التهاب، شاداب کننده، ضد آرتروز، مقوی معده، تصفیه کننده ی خون.

ترکیبات و ویتامین ها: سرشار از ویتامین های C, B, A مواد قندی، آهن، کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم.

موارد استفاده: درد کبد، رماتیسم، تب، نقرس، سوئ هاضمه، تسکین اعصاب، پاک کردن روده و... .ادامه مطلب...ادامه مطلبنوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 بهمن 1391 توسط Maryam


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
آمار سایت

لینک باکس

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic