تبلیغات
میوه های شفابخش
میوه های شفابخشآب لیمو در معالجه رماتیسم و سیاتیک فایده دارد. برای معالجه بر حسب بنیه ی بیمار باید هر روز پنج تا هفت لیمو را به مصرف رسانید. در هفته اول باید هر روز یک لیمو را آب گرفته و با کمی آب صبح ناشتا دو دقیقه بعد از حمام آن را نوشیده، هفته دوم اب دو لیمو را به همین ترتیب نوشیده و هفته سوم باید سه لیمو و هفته چهارم، چهار لیمو را مصرف کرده تا هفته هفتم که رسید باید هر روز آب هفت لیمو را نوشید و اگر ممکن باشد تا قبل از نهار چیزی نخورد. باید این کار را ادامه داد تا این که یک یا دو یا چندین هفته آب 5 تا 7 لیمو را نوشید. بعد از این مدت باید مقدار آن را تقلیل داد. تا این که در هر روز به یک عدد لیمو برسد در این مورد هرکس می تواند طبق این دستور عمل کند و مقدار مصرف لیمو را بر حسب تحمل بنیه و شدت ضعف مرض خود اضافه کند یا تقلیل دهد. تا این که در هر روز به یک عدد لمو برسد. با رژیم لیمو ممکن است درد دل، معده یا درد خاصه ی پایین شکم تولید شود. در این موارد جای هیچ نگرانی نیست چنین مواردی نباید معالجه را متوقف ساخت بلکه برعکس باید مقاومت کرد و بر مقدار حمام های روزانه افزود و از جوشانده های ملین یا گل و گیاه دارویی کمک گرفت. برحسب بنیه و مزاج اشخاص باید برنامه ای برای مصرف لیمو تنظیم کنید. بهتر این است که ساعت 8 صبح 3 عدد، ساعت 11 صبح 3 عدد و در ساعت 6 بعد از ظهر 3 عدد لیمو را آب گرفته و با مقدار کمی آب خالص مخلوط و مصرف نمایید. از مصرف لیموی تازه با آب هیچ گونه اضطراب یا نگرانی به خود راه ندهید زیرا مصرف ان کوچکترین ضرری برای هیچ کس ندارد. در دوره هایی که اشخاص بیمار رژیم لیمو گرفته اند بهتر است غذای خود را طبق رژیم گیاهخواران از سبزی و میوه ترتیب دهند و از مصرف گوشت و چربی حیوانی خودداری کنند.
جهت درمان آنژین می توانید یک لیوان آب ولرم را در آب لیموی تازه بریزید و برای درمان آنژین، آن را غرغره کنید.
برای درمان خونریزی بینی می توانید یک قطعه پنبه را در آب لیمو بخیسانید و در سوراخ های بینی خود بگذارید.

تخم یا دانه ی لیمو ترش اثر ضد تب، ضد سم و ضد کرم دارد. برای هریک از موارد فوق باید دانه (تخم) لیمو ترش را گرفته و پوسته سفید روی آن را جدا کنند و سپس بر حسب سن و وزن بیمار به مقدار 5/3 تا 7 گرم از مغز تخم (دانه) لیمو با مقداری اب گرم تناول نمایند.
مداومت در خوردن لیمو، تصلب شراین را معالجه میکند. خوردن لیمو به مقدار 1 تا 2 عدد در روز می باشد ولی برای بیماران مبتلا به تصلب شراین استفاده بیشتر آن نیز توصیه شده است.

برای معالجه میگرن و سردرد می توانید در یک فنجان قهوه غلیظ یک برش لیمو بیاندازید و سپس بنوشید.

شربت آب لیمو، عطش بیماران را رفع میکند و اگر قند را محکم به پوست لیمو بمالند، اسانس پوست لیمو را به خود جذب کرده و شربت لیمو را بیشتر معطر می کند.
دم کرده یا خام پوست لیمو ضد کرم و ضد گاز معده است و نفخ شکم را برطرف می سازد.

  • موارد مصرف در زیبایی:
اگر هر روز صبح به کمک تکه ای پنبه، آب لیمو را به پوست بمالید، برای روشن کردن رنگ و تقویت و آرامش آن و هم برای سفت شدن ناخن و نرم شدن دست موثر است.
برای انکه رسوبات زرد رنگ روی دندان ها و مجاور لثه ها کاملا زدوده شوند و لثه هایتان سفت و مقاوم گردند، مطابق دستور زیر عمل کنید:
مسواک خورد را در مقداری آب لیمو فرو کنید سپس آن را با نمک تماس دهید تا نمک ها بر سطح مسواک تجمع یابد. آن گاه دندان ها را مسواک بزنید. این کار را در هفته دو بار انجام دهید. به زودی متوجه اثر چشمگیر آن خواهید شد.
اگر می خواهید همیشه دندان های سفید، زبانی بدون بار و دهانی خوشبو داشته باشید، هفته ای یک یا دو بار، دو قاشق چای خوری آب لیمو را در یک استکان آب یا (آب و کمی نمک) بریزید و خوب هم بزنید و سپس با آن دهان خود را بشویید و غرغره کنید سپس دهان خود را با آب چند بار بشویید و مسواک بزنید تا تمیز گردد.


نوشته شده در تاریخ جمعه 6 بهمن 1391 توسط Maryam


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
آمار سایت

لینک باکس

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی