تبلیغات
میوه های شفابخش
میوه های شفابخشEn: Lime - Limon Lemon

لیمون الحامض :Ar


نام علمی: citrus limonum Risso

تیره: مرکبات.

اشکال دارویی: میوه، برگ، پوست میوه.

خواص درمانی: ضد عفونی کننده، ضد باکتری، مقوی عمومی، تب بر، ادرار آور، صاف کننده خون، پادزهر، التیام بخش، ضد اسکوربوت، آنتی بیوتیک، مسکن، آرام بخش، ضد تشنج (برگ)، تقویت معده و بادشکن.

ترکیبات و ویتامین ها: سرشار از ویتامین های C, B, A و PP و شامل ترکیبات آب، نمک های کانی، صمغ، لعاب، گلوسید، کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم، تیامین، رایبوفلاوین، تیاسین و... .

موارد استفاده: دمل، کورک، زگیل، درد کبد، ورم معده، چاقی، زکام، کم خونی، ضد خارش و سوزش حاصل از گزش حشرات، ضد آلرژی، ضد خارش دستگاه تناسلی، درمان خارش چشم، تیفوس.ادامه مطلب...
  • مشخصات ظاهری:
لیمو ترش درختچه است که بلندی ان به 4 تا 5 متر می رسد. شاخه هایش بلندو برگ هایش پهن و سبز مات و بیضوی است. دمبرگ ها واضح و اندکی بال دارند. گل هایش از درون سفید و از بیرون ارغوانی و به غایت معطرند.
برای استفاده از خواص طعم لیمو، آن را خشک می کنند تا علاوه بر نگهداری آن به مدت طولانی، بتوان به ماطق گرمسیری نیز حمل کرد، لیموی خشک را لیموی عمانی گویند.

  • خواص آب میوه:
آب لیمو ضد گوشت های اضافی است که در گلو پیدا می شود. و هم چنین ضد کم خونی، غلظت و رقت خون و ضد سر درد و کمر درد است و دردهای کلیه و شکم را تسکین می دهد. ضد تیفوس و سرخک و آبله مرغان و ملخک، ضد ترشی معده و سنگ های کبدی است. صفرا بر یعنی زیادی صفرا را درمان می کند. امراض کبدی، زیادی چربی و آب آوردن آن را درمان و خون را تصفیه می کند، تصفیه خون حائز اهمیت است. جوش های صورت که آن را غرور جوانی می نامند تماما علامت روشنی از ناخوشی خون است. و تجمع سم را در کبد نشان می دهد.
آب لیمو علاوه بر خواص ضد عفونی کننده، قبض کننده ی خوبی نیز می باشد و به واسطه ی همین خاصیت قبض کننده است که آب لیمو خونریزی های داخلی و خارجی را متوقف می سازد و مکرر به تجربه رسیده است.
آب لیمو ترشحات بزاق دهان را تقویت می کند، اشتها را زیاد کرده و بیش از هر نوشابه ی دیگری عطش و تشنگی را تسکین می دهد.

  • مقدار و طریقه مصرف:
نام دارو: آب لیمو.
مصرف دارویی: ضد خارش و سوزش حاصل از گزش حشرات.
مقدار مصرف: مقداری آب لیمو در محل آهسته بمالید و تکرار کنید.

نام دارو: آب لیمو.
مصرف دارویی: ضد خارش پوست و دستگاه تناسلی، ضد آلرژی.
مقدار مصرف:
روزی چند مرتبه مقداری آب لیمو بر پوست و محل تناسلی بمالید.
شبانه روزی یک یا دو لیوان شربت آب لیمو تناول کنید.

نام دارو: آب لیمو.
مصرف دارویی: درمان خارش چشم و ضد حساسیت یا آلرژی چشم.
مقدار مصرف: روزی دو مرتبه دو قطره آب لیمو بر لبه پلک ها بمالید.

لیمو کرم کش است و شما باید یک لیمو را با پوست و گوشت و هسته له کنید و ان را یک تا دو ساعت در کمی آب سرد با یک قاشق سوپ خوری عسل بخیسانید، بعد آن را در صافی ریخته و با فشار صاف کنید و شب قبل از خواب بنوشید.

برای مبارزه با چاقی اشخاصی که وزنشان زیاد شده و می خواهند لاغر شوند و چربی و پیه بدنشان از بین برود باید هر روز صبح ناشتا آب سهلیمو را گرفته و با چهار قاشق کوچک قهوه خوری شکر مخلوط کرده و صرف نمایند. اگر چهار یا شش هفته این کار را به طور مرتب انجام دهند نتیجه محسوس به چشم دیده و به این نوع معالجه سهل و ساده اعتقاد زیادی پیدا خواهند کرد.این مطلب ادامه دارد...نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 5 بهمن 1391 توسط Maryam


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
آمار سایت

لینک باکس

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی