تبلیغات
میوه های شفابخش
میوه های شفابخش
نام دارو: برگ درخت گلابی
مصرف دارویی: رفع سنگی که در مجاری ادرار متوقف شده، درمان تمام ناراحتی های ادرار از نوع تکرر ادرار، سوزش ادرار، آماس مثانه و حتی درمان وجود میکروب در ادرار.
مقدار مصرف: 50 گرم برگ جوان درخت گلابی را در دو لیوان آب جوش به مدت 20 دقیقه دم کرده، صبح، ظهر و شب هر دفعه یک یا دو استکان با کمی شکر تناول نمایید و تا رفع ناراحتی هر روز ادامه دهید.

پوست دو گلابی را مدت یک ربع ساعت دم کرده و بخورید همان خواص خود گلابی را در ازدیاد ادرار خواهد داشت. برای خشک کردن پوست گلابی باید پوست گلابی را قطعه قطعه کرده و به بند کشید و در آفتاب و یا در کوره گرمی خشک کرد.ادامه مطلب...

برای درمان اسهال می توانید 110 گرم برگ خشک کرده درخت گلابی را در یک لیتر آب جوش بریزید و به مدت 20 دقیقه بگذارید دم بکشد و پس از صاف کردن آن یک گلابی را بدون آن که پوست بکنید به برش های نازکی در آورده و در دم کرده گلابی بریزید تا آن را معطر کند و هر روز یک فنجان از آن میل کنید.
به دم کرده ی برگ تازه ی درخت گلابی در یک لیتر آب 10 گرم پوست خشک کرده ی درختی پودر شده اضافه کنید. این دم کرده در درمان قولنج و تصلب شراین مفید و موثر است.

یک قاشق قهوه خوری پوست گلابی را که خشک شده در فنجان آب جوش دم کنید و بخورید تا غذا را هضم نماید.

تذکر: کسانی که روده ضعیفی دارند. از خوردن گلابی با پوست آن پرهیز کنند، زیرا پوست گلابی در روده ها تحریکاتی ایجاد می کند که باعث زحمت می شود.


  • طب اسلامی:
امام علی (ع) فرمودند: گلابی قلب را جلا میدهد و دردهای درونی را به اذن حق شفا می بخشد.

امام صادق (ع) فرمودند:گلابی معده را پاک می کند و آن را تقویت می نماید.
و نیز فرمودند: خوردن گلابی در حال سیری سودمند تر از خوردن آن در حال گرسنگی است و کسی که دلش گرفته و اندوهناک است باید گلابی را بعد از غذا بخورد.


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 12 دی 1391 توسط Maryam


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
آمار سایت

لینک باکس

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی