تبلیغات
میوه های شفابخش
میوه های شفابخش
En: Grape fruit

نام علمی: Citrus paradise macf

تیره: مرکبات

اشکال دارویی: میوه، پوست، برگ، دانه.

خواص درمانی: مقوی قلب، خنک کننده، مقوی معده و تقویت اشتها، رفع عطش...

ترکیبات و ویتامین ها: حاوی ویتامین های pp. C, B, A و مواد پکتین (پوست)، پروتئین، کلسیم، آهن، سدیم، پتاسیم، تیامین، نیاسین، فسفر، رایبوفلاوین و... .

موارد استفاده: جلوگیری از سرماخوردگی، افزایش مقاوت بدن در برابر زخم های عفونی، سوء هاضمه، خارش و کورک، صرع و سرفه های با تشنج، ضد سرطان و... .


ادامه مطلب...
  • مشخصات ظاهری:

درختی است متوسط، خاردار، برگ های آن سبز ساده و کاملا با دمبرگ بالدار بیضی نوک تیز موج دار، گل و شکوفه های آن سفید شبیه سایر انواع مرکبات، میوه آن درشت و خیلی بزرگتر از پرتقال، پوست و هسته که رسیده باشد نازک، رنگ آن ابتدا سبز و پس از رسیدن به رنگ زرد روشن گوگردی درخشان و صاف در می آید. میوه ی آن آبدار و به رنگ زرد کمرنگ با طعم ترش و شیرین و کمی تلخ و لطیف است. اصل این میوه از کشور چین بوده است و اکنون در شهرهای شمالی و جنوبی کشور نیز کاشت می شود.

  • خواص آب میوه:

شیره آن (آب گریپ فروت) دارای خاصیت اشتها اور، تصفیه کننده خون، رفع کننده ی قوی رسوبات صفراوی و مقوی کبد است. اثر کم کننده غلظت خون را دارد و مانند آب پرتقال، محافظ خوبی برای عروق خونی است. به همین علت در موارد سختی و شکنندگی عروق مویی میتوان از آن استفاده درمانی به عمل آورد.

  • جدول ارزش غذایی در 100 گرم گریپ فروت:

آب
 88 گرم
پروتئین
 5 گرم
چربی 1 گرم
هیدرات های کربن
 6 گرم
کلسیم
 16 میلی گرم
آهن
 4 میلی گرم
سدیم
 1 میلی گرم
ویتامین C
 38 میلی گرم
ویتامین A
 80 واحد بی الملینوشته شده در تاریخ دوشنبه 8 آبان 1391 توسط Maryam


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
آمار سایت

لینک باکس

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی