تبلیغات
میوه های شفابخش
میوه های شفابخش
شکوفه سیب را به مقدار سی گرم در یک لیتر آب، دم کرده و در موقع دل درد مصرف می کنند. خود سیب ملین و مقوی می باشد. خوردن سیب معده و سینه را باز و زه کشی می کند.
سیب، سنگ کیسه صفرا و کلیه ها را حل می کند و به اشخاصی که مبتلا به آن هستند، تجویز می شود.

دکتر گلیوردهاوز غذا شناس نامی جهان در کتاب های خود آن را توصیه کرده است. هم چنین دکتر لگرن در کنگره سیب شناسی گفته است: سیب سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی است و نقش بزرگی را در تغذیه بدن و معالجه ی بیماری ها به عهده دارد که اهمیت آن غیر قابل تردید می باشد. به همین دلیل است که می گویند آب سیب را گرفته، بیمار و تندرست مصرف نمایند.ادامه مطلب...
برای معالجه تورم ریه ها و روده ها و دردهایی که منشاء آن رماتیسم است باید جوشانده ی سیب و شیرین بیان را مصرف کرد. برای معالجه ی دردهای قولنج کلیه، باید هر روز به مقدار زیادی جوشانده ی سیب را مصرف نمایید.

  • موارد مصرف زیبایی:

خواص سیب در زیبایی کاربرد فراوان دارد. آب سیب به خصوص برای مبارزه با چین و چروک بسیار مناسب است. میتوانید صبح و شب روی گردن و پوست صورت به آرامی ماساژ دهید. اما البته باید دقت کرد که به دلیل خطر اکسیداسیونف درست پیش از استفاده، آب میوه را تهیه و آماده کنید. برای تکمیل این روش، می توانید هر هفته از ماسک سیب پخته در شیر استفاده کنید. پس از پختن، سیب را له کرده به صورت ولرم روی پوست قرار دهید.

  • سرکه سیب و سلامتی مو:

سرکه ی سیب دارای خواص و کاربرد های فراوانی است که از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:
برای رهایی از خارش پوست سر: یک قاشق چای خوری سرکه ی سیب را در یک لیوان آب اضافه کنید. شانه را به این محلول آغشته کنید و موهایتان را دسته دسته شانه بزنید تا تمام موها و پوست سرتان کاملا مرطوب و در موهایتان جذب شود. در پایان موهایتان را در معرض هوای خشک کنید.

برای درمان شوره مو: وجود شوره روی پوست مو کاملا طبیعی است زیرا سلول های مرده پوست مرتبا از آن جدا می شوند. اما شوره شدید سر را می توان با سرکه ی سیب کاهش داد.
مقدار کمی سرکه سیب را در کاسه کوچکی بریزید. پارچه تمیز و نمناکی را با سرکه سیب آغشته کرده، موها را از فرق سر باز کنید و پارچه را از فرق سر به طرف پایین روی موها  و پوست یر بکشید و بگذارید به مدت 30 دقیقه روی پوست اثر کرده، سپس موها را بشویید (این عمل بعد از شامپو زدن انجام شود) برای درمان شوره شدید سر در هر نوبت شستشوی سر، باید این کار را انجام داد و به منظور پیشگیری، ماهی، یکدفعه این عمل را انجام دهید.

  • طب اسلامی:

امام علی (ع) فرمودند: سیب، معده را دباغی (پاکیزه) میکند.
امام صادق (ع) فرمودند: سیب بخورید که حرارت را برطرف میکند و تب را می برد.
و نیز فرمودند: اگر مردم می دانستند که سیب چه خواصی دارد، بیماران خود را جز با آن مداوا نمی کردند و آن سریعترین اثر را در قلب دارد و آن را شاد می کند.
امام موسی کاظم (ع) فرمودند: ما اهل بیت خود را معالجه نمیکنیم مگر با ریختن آب سرد بر بدن تب دار و خوردن سیب.
و نیز فرمودند: خوردن سیب، خون امدن از بینی را معالجه می کند.


نوشته شده در تاریخ شنبه 22 مهر 1391 توسط Maryam


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
آمار سایت

لینک باکس

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی