تبلیغات
میوه های شفابخش
میوه های شفابخش
En: Strawberry

فروله، شلیک :Ar

نام علمی: Fragaria vesca L

تیره: گلسرخیان

اشکال دارویی: برگ و ریز دم، میوه.

خواص درمانی: قابض، ضد اسهال، شاداب کننده، پاک کننده، درمان سنگ کلیه و دفع آن، ضد کم خونی، تقویت عمومی بدن، اشتها آور و ... .

ترکیبات و ویتامین ها: سرشار از ویتامین های C , B و شامل ترکیبات تانن، لولوز، فلاونویید، روغن چرب، آهن، آهک،فسفر، پتاسیم، منیزیم، ید و... .

موارد استفاده: رماتیسم، نقرس، حالت های کم خونی، تنظیم کار روده، درمان لکه های صورت بانوان، ضد ترس و دلهره، ناراحتی های مجاری ادرار، کلیه و سنگ های کلیه، درمان یبوست و... .ادامه مطلب...
  • مشخصات ظاهری:

توت فرنگی گیاه علفی پایا و کوچک است که طول ساقه اش به 15 تا 20 سانتی متر می رسد.
برگ هایش دارای برگچه های دندانه دار است و در زیر پرز دارد و دارای دم برگ درازی است. گل سفیدش 5 گلبرگ و پرچم فراوان دارد. گل در اواسط بهار تا اواسط تابستان باز می شود.


  • خواص آب میوه:

شیره توت فرنگی، طعم مطبوع و اثر تامین کننده عناصر معدنی بدن. ضد رماتیسم و نقرس دارد. زیرا با مصرف آن، دفع اسید اوریک به سهولت انجام می گیرد.
آب توت فرنگی، نیرو دهنده ی کبد و تنطیم کننده اعمال سیستم عصبی است. مصرف آن در مبتلایان به تصلب شراین و سنگ کلیه اثرات درمانی ظاهر می کند به علاوه در مسمومیت هایی که خود به خود به علت فراهم شدن مواد سمی در بدن و یا ناشی از سموم میکروب عارض می شود، اثرات درمانی ظاهر می کند.
شیره ی توت فرنگی، علاوه بر مطبوع بودن، دارای اثر ضد میکروبی مخصوصا با سیل تیفویید (مولد حصبه) است.


  • مقدار و طریقه مصرف:

استعمال داخلی:

دم کرده: 2 تا 3 گرم ریزدم را در یک فنجان آب جوش بریزید، از صافی بگذرانید و شکر بیفزایید. این جوشانده ی ادرار آور، مخصوص درمان نقرس و رماتیسم است.
جوشانده: مقداری برگ تازه را در یک لیتر آب بجوشانید، در موارد ابتلا به اسهال، روزانه دو فنجان بنوشید.
میوه: توت فرنگی لذیذ و مقوی است و برای درمان یبوست، کم خونی، تصلب شراین و بالا رفتن فشار خون موثر است.این مطلب ادامه دارد...


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 شهریور 1391 توسط Maryam


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
آمار سایت

لینک باکس

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی