تبلیغات
میوه های شفابخش
میوه های شفابخش
En: common bramble

نام علمی: Rubus Fructicosus L

تیره: گلسرخیان

اشکال دارویی: میوه، برگ، جوانه ها و گاهی ریشه.

خواص درمانی: قابض، ضد اسهال، ادرار آور، تقویت نیروی جنسی، مقوی، آرام بخش، ضد خونریزی و... .

ترکیبات و ویتامین ها: شامل ویتامین های C , A و ترکیبات اتانن، قند، صمغ، مواد پکتینی، اسید مالیک و سو سینیک، اسید سیتریک، روغن چرب، سیاتیدین و کلسیم و... .

موارد استفاده: گلو درد، درد روده، حمله های تشنجی سخت، سیاه سرفه (ریشه)، اسهال، تقویت قلب، التیام زخم ها، بدبویی دهان و ... .ادامه مطلب...
  • مشخصات ظاهری:

تمشک وحشی دارای بوته ای بزرگ، پایا و بالارونده است. ساقه اش بلند و مایل به سرخ و گره دار است و خارهای محکم و منحنی شکلی دارد.
برگ هایش متناوب و زبر است و از سه تا پنج برگچه بیضوی دندانه دار تشکیل می شود و دمبرگ خارداری دارد. برگ ها در بالا به رنگ سبز تیره و در زیر متمایل به سفید و کرک دارند. گل ها سفید یا صورتی و به صورت خوشه، انتهایی گرد دارند. میوه ی سیاه براقش در واقع چندین شف است که کنار هم گرد آمده اند.


  • مقدار و طریقه مصرف:

استعمال خارجی:

شربت: آب میوه را بگیرید. به اندازه ی حجمش به آن شکر بیفزایید. آن را روی آتش بگذارید تا قوام بیاید. برای درمان آنژین و گلو درد روزی سه استکان بنوشید. هم چنین برای درمان اسهال کودکان نیز همین شربت توصیه شده است.
جوشانده: 50 تا 60 گرم سر شاخه های گل دار آن را در یک لیتر آب بجوشانید. برای درمان التهابات روده و نیز اسهال روزی چهار تا پنج فنجان بنوشید.

استعمال خارجی:

غرغره و شست و شوی دهان: با جوشانده فوق به صورت غرغره، گلو درد و ترشح مخاط دهان و لثه ها را درمان کنید.


  • موارد مصرف زیبایی:

برای درمان پوست های چرب، می توان به طریق ذیل لوسیون قابضی فراهم آورد. 20 تا 25 گرم برگ تمشک وحشی را به مدت دو دقیقه بجوشانید. این جوشانده را صبح و شب به صورت لوسیون روی پوست صورت بمالید.


نوشته شده در تاریخ شنبه 18 شهریور 1391 توسط Maryam


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
آمار سایت

لینک باکس

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی